Gdzie znajdą zastosowanie słoiczki plastikowe?

ręka trzyma biały pojemnik na kosmetyki

Słoiki to opakowania, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Najczęściej wykorzystywana jest ich szklana wersja, którą każdego dnia możemy wiedzieć na sklepowych półkach i w domowych kuchniach. Szerokie zastosowanie mają jednak także słoiczki plastikowe. Jakie są ich zalety? I gdzie znalazły swoje zastosowanie? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie są zalety plastikowych słoików?

Plastikowe słoiki to ciekawy rodzaj opakowań, który ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

  • lekkość, która jest ważna w przypadku magazynowania i transportu produktów,
  • wytrzymałość, duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne,
  • niezwykła szczelność i doskonała ochrona zawartości opakowania,
  • możliwość uzyskania dowolnego kształtu i rozmiaru opakowania,
  • bazowanie na trwałym tworzywie, które jest bezpieczne dla zdrowia.

Zastosowanie plastikowych słoików – co warto wiedzieć?

Biorąc pod uwagę tak liczne zalety, nie dziwi fakt, że plastikowe słoiczki są wykorzystywane w wielu branżach. Jedną z nich jest produkcja leków. Plastikowe opakowania o niewielkich rozmiarach umożliwiają doskonałe dozowanie farmaceutyków i suplementów.

Plastikowe słoiczki są wykorzystywane także w branży spożywczej. Bazują bowiem na nieszkodliwym materiale i świetnie zachowują właściwości żywności. Inną dziedziną jest branża kosmetyczna, gdzie warto wykorzystać je szczególnie w przypadku produktów pielęgnacyjnych, które zawierają cenne składniki aktywne.

Plastikowe słoiczki należy cenić jednak nie tylko ze względu na ich trwałość, czy bezpieczeństwo. Duże znaczenie ma również ich estetyka, która sprawia, że opakowanie zachęca do wybrania konkretnego produktu. Plastikowa powierzchnia daje też możliwość stworzenia ciekawego nadruku, który przykuwa wzrok i działa na podświadomość odbiorcy.