Jak drukować na kartonie?

drukowanie wizytówek

Drukowanie na kartonie stwarza bardzo wiele możliwości firmom, które chcą prowadzić działalność reklamową czy informacyjną. To sposób na personalizowanie pudełek do pakowania jedzenia na wynos, jak również tworzenie wizytówek, kalendarzy, katalogów, folderów oraz broszur.

Żeby wygląd nadruku spełniał wszelkie oczekiwania, warto postawić na technikę offsetową. Doskonale nadaje się ona do zadruku na zimno i na ciepło. W tym pierwszym przypadku farby wsiąkają w powierzchnię kartonu, co zapewnia znacznie lepszą trwałość niż naklejka. Z kolei druk na ciepło polega na odparowaniu farby w wysokiej temperaturze. Bardzo często wykorzystywany jest do zadruku opakowań np. gastronomicznych.

Druk offsetowy

Do drukowania na kartonie zazwyczaj wykorzystuje się druk offsetowy. To metoda, która gwarantuje uzyskanie trwałych i estetycznych rezultatów na rozmaitych powierzchniach. Farby są przenoszone na powierzchnie za pomocą cylindra pośredniego. Lekkie aluminiowe matryce są pokryte elastycznymi obciągami gumowymi o długiej żywotności. Dociskając cylindry do powierzchni, można uzyskać odbitkę – wyraźną, wiernie odwzorowaną w każdym detalu.

Dla jak najlepszych efektów warto zlecić usługę doświadczonej drukarni. Nie tylko zagwarantuje Ci ona projekt wydruku gratis, ale też wykona nadruk z wykorzystaniem wysokiej jakości farb mazistych i olejowych. Zapewniają one bardzo intensywne odcienie, z wyraźnie zaznaczonymi konturami.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy również jest wykorzystywany do drukowania na kartonie, np. wizytówek. Do realizacji zamówień stosuje się elektrofotograficzne maszyny drukarskie. Zaletą jest ich wydajna i stosunkowo tania praca, bez konieczności tworzenia specjalnych matryc czy udziału nośników. Wszystko odbywa się na podstawie bezpośredniego przesyłania danych z komputera i utrwalania ich przy pomocy druku.

Oferta drukarni

Nowoczesne drukarnie są wyposażone w komputery służącego projektowania, a następnie przenoszenia grafik na karton. Czego możesz oczekiwać po współpracy z profesjonalną firmą?

  • przygotowania projektu na podstawie wytycznych klienta i przygotowania składu do druku,
  • wysokiej jakości druku cyfrowego o bardzo dobrej rozdzielczości wynoszącej nawet 1200x1200 dpi,
  • możliwość drukowania na kartonach w różnych formatach, nawet do B1+.

Zaawansowane maszyny mogą drukować w szybkim tempie nawet 15 tysięcy egzemplarzy pudełek czy kalendarzy w ciągu godziny. Wysoką powtarzalność zadruku, podobnie jak jego nienaganną jakość gwarantują systemy do elektronicznego sterowania urządzeniem oraz skanujące arkusz spektrofotometr i densytometr.