Jakie wykorzystuje się kartony w branży opakowaniowej?

karton

Opakowania pełnią wiele różnych funkcji. Przede wszystkim pozwalają zorganizować pojedyncze elementy w wygodne pakiety, nadające się do sprzedaży. Poza tym chronią produkt znajdujący się w ich wnętrzu i sprawiają, że może on dotrzeć do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Dzięki odpowiedniej szacie graficznej opakowania mogą stanowić także część identyfikacji wizualnej, a co za tym idzie zachęcać klienta do zakupu. 

Oczywiście ilość materiałów wykorzystywanych do tworzenia nowoczesnych opakowań jest bardzo duża. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest jednak tektura. W jakich branżach jest ona wykorzystywana najczęściej? I dlaczego zyskują tak dużą popularność? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Tektura - niezwykły materiał o wielu możliwościach

Tektura to tak naprawdę szereg różnego rodzaju materiałów, o nieco innym wyglądzie, strukturze, czy właściwościach. Materiał ten może różnić się gramaturą, stopniem wykończenia, liczbą warstw, a także wysokością wewnętrznej fali. Każdy z rodzajów jest jednak bardzo wytrzymały i wielofunkcyjny - pozwala stworzyć solidne, a przy tym estetyczne opakowania. Co ważne, propozycje te są także ekologiczne i nie wywierają szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. 

Zastosowanie tektury w branży opakowaniowej

Tektura może być wykorzystywana w wielu różnych dziedzinach, w tym m.in. w branży transportowej, branży gastronomicznej, branży budowlano-remontowej, branży papierniczej, branży farmaceutycznej, branży reklamowej, branży motoryzacyjnej, branży spożywczej czy branży odzieżowej. 

Opakowania, które są proponowane przez naszą firmę to przede wszystkim opakowania na kosmetyki, które pełnią funkcję ochronną, a jednocześnie zachwycają swoją estetyką. Zwykłą tekturę można bowiem wzbogacić dzięki uszlachetnieniom, dającym estetyczną, gładką powierzchnię i zaskakujący wygląd. Duże znaczenie mają także opakowania dla farmacji, dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Ich różnorodność pozwala na łatwe zapakowanie leków, a wysoka jakość jest zgodna z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa.   

Inne opakowania, które oferujemy naszym klientom to przede wszystkim:

  • opakowania na mrożonki,
  • opakowania na herbatę,
  • opakowania do żywności,
  • opakowania kosmetyczne,
  • opakowania dla branży cukierniczej i spożywczej,
  • opakowania indywidualne dla innych branż, które dostosowujemy do rodzaju produktu.